Сигналізатори клювання
Сигналізатори клювання допомагають рибалці миттєво помітити і підсікти видобуток. До них відносяться різні пристрої - від простих дзвіночків до спеціальних електронних приладів.
Види сигналізаторів клювання
Пристрої бувають двох типів:
- Механічні (МСП).
- Електронні (ЕСП)
Поговоримо докладніше про види, характеристики та особливості використання сучасних сигнальних пристроїв для риболовлі.
МСП
До механічних пристроїв відносяться:
- Бати. Складаються із пружинки, ланцюжка або троса. Завдяки м'якому з'єднанню дозволяють помітити навіть найобережніше клювання риби.
- Свінгери. Мають затискач, а також тверде плече з грузиком. Обтяжувач можна пересувати для регулювання натягу волосіні. Допустима вага вантажу - до 100 г. Свінгери переважно використовуються в карпфішингу.
- Спрінгери. Складаються з гнучкого стрижня та пластикового індикатора. Мають високу чутливість при незначному натягу волосіні.
- «Мавпи, що коробляться». Мають пластиковий циліндр і металевий стрижень. Останній вкопується у землю під вудкою. Такі пристрої можна використовувати у будь-яку погоду.
Механічні сигналізатори клювання - це бюджетні девайси. Вони можуть усунути проблему провисання волосіні. Окрім того, МСП працюють без джерел живлення.
ЕСП
Електронні сигналізатори клювання бувають таких типів:
- Звукові. Сигналізують про клювання за допомогою звуку.
- Зі світловим індикатором. Оснащені маячком. Коли риба заковтує наживку, в одних моделей просто спалахує світло, в інших гасне зелена лампочка і вмикається миготлива червона. Такі ЕСП – гарний варіант для нічної риболовлі.
- З підключенням до пейджера. Можуть використовуватись з кількома вудками одночасно. Кожній снасті надається порядковий номер. При заковтуванні рибою наживки на пейджер надходить оповіщення.
- Комбіновані. Поєднують світловий індикатор та звуковий сигнал.
ЕСП - це складні професійні пристрої з безліччю налаштувань та функцій, що працюють із джерелами живлення. Майже всі моделі мають вологонепроникний корпус, завдяки чому можуть використовуватися навіть під час дощу.
Принцип роботи індикаторів
Пристрої отримують сигнал двома способами:
- через бланк;
- через волосінь.
Сучасні спеціальні прилади ігнорують помилкові сигнали, наприклад, вібрацію вудилища через вітер або коливання волосіні через хвилювання води.
Професійні рибалки мають у запасі кілька спеціальних пристроїв та використовують їх з урахуванням погодних умов, а також особливостей снастей. Щоб сильний вітер не зіпсував риболовлю, рекомендується оснастити вудку механічним приладом маятникового типу. При лові риби за тихої погоди можуть використовуватися різні ЕСП. Вночі доби високу ефективність демонструють прилади для риболовлі, оснащені світловим індикатором.
Купити сигналізатор у Києві та інших містах України
У нашому інтернет-магазині можна купити сигналізатор клювання будь-якого виду. В наявності спеціальні пристрої для фідера та інших типів вудок. Виберіть товари в каталозі, що сподобалися, і приступайте до оформлення замовлення. Ми доставимо покупку до Києва, Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Львова та будь-якого іншого населеного пункту України.