Гроза та рибалка: Основні правила безпеки
Написати нам
Передзвонити мені

Гроза та рибалка: Основні правила безпеки

Гроза та рибалка: Основні правила безпеки
16 Листопад 2023

Гроза та рибалка: Основні правила безпеки

Рибалка – це не тільки захоплююче хобі, а й активність, яка потребує дотримання певних заходів безпеки, особливо під час грози. Розуміння та застосування цих правил може убезпечити вас від небажаних та небезпечних ситуацій.

Ключові запобіжні заходи під час грози на риболовлі:

  • Вимкнення електронних пристроїв: Насамперед відключіть усі мобільні телефони та інші електронні пристрої, які можуть залучати блискавки. Обов'язково повідомте рідних про ваше місцезнаходження та погодні умови заздалегідь.
  • Уникайте укриття під високою рослинністю: Не ховайтеся під деревами або кущами під час грози, оскільки блискавка часто б'є у найвищі об'єкти. Краще знайти низьке укриття чи промокнути під дощем, ніж ризикувати бути ураженим блискавкою.
  • Безпечне зберігання вудок: Сучасні вудки та снасті часто виготовляються з вуглепластикового волокна, яке є гарним провідником електрики. У разі грози приберіть вудки та снасті подалі від себе.
  • Уникайте рибалки на човні: Під час грози краще взагалі не виходити на водойму на човні. Вода – чудовий провідник електрики, і перебуваючи в човні, ви збільшуєте свої шанси на поразку блискавкою.
  • Небезпека перебування у воді: Якщо ви опинилися у воді під час грози, негайно, але обережно, рухайтеся до берега, не відриваючи ніг від землі, щоб уникнути крокової напруги.
  • Способи укриття: У разі грози найкращим укриттям може стати ваш човен, перевернутий догори дном. Також можна використовувати сухий предмет, плащ чи рюкзак. Не забувайте про гумові чоботи, які можуть захистити від електричного струму.

Пам'ятайте, що безпека на риболовлі під час грози – це ваш пріоритет. Дотримання цих простих, але життєво важливих правил допоможе вам уникнути небезпек і зробить вашу рибалку безпечною та приємною.